Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Viduslaiku svētki

Viduslaiku svētki “Ēverģēlības pils galmā”

Barona prombūtnes laikā, 10. augustā, Jaunpils pils Mūks ir nolēmis rīkot varen’ lustīgus viduslaiku svētkus. Uz tiem tiek aicināts ikviens - liels vai mazs, vecs vai jauns. Būs galminieku izklaides, cirka mākslinieku, improvizatoru izrādes, dziedoņu koncerts, aktieru kumēdiņi, gards vīns, prāta, spēka mežģi un citas nebēdnīgas ēverģēlības.

viduslaiku_svetku_programma_2019_400-min Ar ļaužu pulcēšanos un lielgabala dārdu svētki tiks atklāti plkst. 15:00. Mūks ir izsludinājis, ka jau no plkst. 12:00, pils laukumā ies vaļā tirgošanās. Aicināti ir piedalīties amatnieki un mājražotāji gan no tuvām, gan tālām vietām. Dalību ir nepieciešams pieteikt pie adelmanes Velgas (t. 28301408).

Viduslaiku_svetki_2019_3-min Caurbraucot no Krievijas uz Parīzi, viesus izklaidēs Liepājas ceļojošā cirka “BezTemata” mākslinieki, rādot nervus stindzinošus cirka priekšnesumus un pārsteidzošu komediantu kumēdiņu izrādi “Sanāciet, sanāciet! Pirmoreiz Jaunpilī!”. Pirmoreiz Jaunpilī!”. Viss būs oriģināls un grandiozs!

Viduslaiku_svetki_2019_4-min Brālis - priekšmetu pavēlnieks- ar saviem trikiem stindzinās skatītāju nervus un riskēs ar savu dzīvību. Burvju mākslas profesore - vārda pilnā nozīmē, darīs brīnumus, bet sieviete stipriniece, sieviete faķīrs izrādīs ķermeņa spēku, daili un grāciju! Svētkos ieradīsies arī zīlnieces, mīmi un lielo burbuļu meistari.

Viduslaiku_svetki_2019_5-min Spontānas, neparedzamas un pat izaicinošas ēverģēlības gaidāmas būs radošās apvienības “Spiediens” aktieru Krišjāņa Caunes un Jura Kozlovska improvizācijas šovā.

Kamēr pats Mūks ļausies nopietni nenopietniem stāstiem Vīna pagrabā, pils Lielajā zālē viņš ir aicinājis enerģisko Inesi Ziņģīti dalīties ar saviem iedvesmas stāstiem un dzīves gudrībām. Līdzi vēlams ņemt kādu šallīti vai dvielīti. Veselībā ir spēks! Kā jau īstenos svētkos, neizpaliks gardi ēdieni un dzērieni. Barona vīnzinis piedāvās degustēt un baudīt pils galmā slavināto Tēviņu mājas vīnu, bet pagalmā viduslaiku gaisotnē būs baudāmas Mūka iecienītās svētku riktes*. Tās būs ēdamas ar rokām vai koka karotēm! Jaunpils muzeja zālēs Mūks ir uzticējis sagatavot izstādi “Jaunpils Viduslaiku svētkiem – 20”, kas atspoguļos spilgtākos brīžus no iepriekšējiem svētkiem. Tā būs skatāma paralēli Arnolda, Jāņa un Anda Aigaru fotogrāfiju un Jāņa Žimanta skulptūru izstādei “Bezgalīgais stāsts”.

Prāta, spēka mežģi jeb uzdevumi prātam, acīm, rokām un kājām būs risināmi gan lieliem, gan maziem. Tās būs “Brīnumu kalēju” lielformātu spēles, radošās darbnīcas un aktivitātes ar darbošanos Dzirnavu dīķī un tā krastos. Bez kalēja saimnieciskās rokas pilī nenotiek nekas, tādēļ arī svētkos darbosies kalēja darbnīca.

Viduslaiku_svetki_2019_6-min Jau no plkst. 12.00 Viduslaiku sētā “Niedru lija” būs iespējams piedalīties dažādās viduslaiku aktivitātes: šaut ar loku un arbaletu, mest cirvi un šķēpu, jāt ar zirgu un spēlēt viduslaiku spēles. Paralēli tam tur notiks arī īstas lokšaušanas sacensības, kuru laikā varēs iepazīties ar interesanto lokšaušanas sportu. Arī dažiem iesācējiem būs iespēja piedalīties sacensībās, šaujot gan no tuvākām distancēm!

Viduslaiku_svetki_2019_7-min Plkst. 19:30 vakara svētku koncertu sniegs Latvijā pazīstamais duets - Jānis Moisejs un Liene Šomase. Kā viņi paši norāda, tad šis ir viņu sadarbības maiznieka duča gads - pirms 13 gadiem bija viņu pirmā kopīgā uzstāšanās. Par godu tam koncertprogrammā skanēs populārākās dueta sarakstītās un izpildītās citu komponistu dziesmas.

Viduslaiku_svetki_2019_2-min Ap plkst. 21:00 pils pagalmā sāksies zaļumballe, kurā spēlēs iecienītā kāzu, ballīšu un citu saviesīgu pasākumu grupa “Bitīt’ matos”.

Ieejas biļešu cenas svētkiem pieaugušajiem ir 8.00 EUR, bērniem no 7 g.v. - 5.00 EUR ( līdz 6 g.v. bezmaksas), ballē visiem - 5.00 EUR, bet, izvēloties dienas biļeti, svētki un balle - 10.00 EUR. *Aktivitātes par atsevišķu maksu

Biļetes iepriekšpārdošanā būs nopērkamas Biļešu servisa Tirdzniecības vietās!

Svētku apmeklētājiem nakšņošanai ir pieejami omulīgie viesnīcas viduslaiku apartamenti, divvietīgie un daudzvietīgie numuriņi. Tos var rezervēt pa t. +371 29442539.

Svētkus organizē: SIA “Jaunpils pils” sadarbībā ar P/a “Jaunpils”
Atbalsta: Jaunpils novada dome, Niedru Lijas Viduslaiku sēta, AS “Kurzemes radio” un “Neatkarīgās Tukuma ziņas”

stavlaukumi_2019-min Vairāk informācijas par svētku norisi pa tel. +371 26101458.
Pasākumā tiks fotografēts/filmēts un iegūtie dati publiskoti.

Viduslaiku svētki
Sezonas ēdienkarte krodziņā
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas