Paldies, ka bijāt kopā ar mums! FOTOGRĀFIJAS NO KONFERENCES PASĀKUMA

No sirds pateicamies ikvienam, kas piedalījās pasākumā – jūsu klātbūtne un enerģija to padarīja īpašu. Ceram, ka pavadītais laiks bija patīkams un atmiņā paliks tikai ar pozitīvām emocijām.

Lai atgādinātu par foršajiem mirkļiem, esam sagatavojuši galeriju ar pasākuma fotogrāfijām. Apskatiet tās, spiežot uz saites zemāk.

KĀ RADĀS PASAULES JAUNPIĻU ALIANSE?

Pasaulē ir vairāk nekā 100 pilsētu un apdzīvotu vietu, kuru nosaukums tulkojumā nozīmē “Jaunpils”.

Džonam Nikolā no Ņūkāslas pie Tainas Anglijā radās ideja apvienot šīs vietas un veidot starptautisku aliansi.

1998. gadā, Japānas pilsētas Šinširo mērs aicināja uz pirmo tikšanos, uz kuru ieradās tikai dažu Ņūkāslu pārstāvji.

Turpmākās sanāksmes notika 2000. gadā Neišatelā, Šveicē, 2002. gadā ASV (Ņūkāslā, Indiānā un Pensilvānijā), 2004. un 2010. gadā Dienvidāfrikā, 2006. un 2010. gadā Apvienotajā Karalistē (Ņūkāslā pie Laimas) un 2012. gadā (Ņūkāslā pie Tainas), 2008. gadā Neiburgā, Vācijā, 2014. gadā Čehijas Republikā (Nové Hradi), 2016. gadā Ņūkāslā, Ontārio, Kanādā, un 20. gadadienas konference Šinširo, Japānā, 2018. gadā. Ahalcihe (Gruzija), Jaunpils (Latvija), Ņūkāsla, Ontārio (Kanāda) un Ņūkāsla, Jaundienvidvelsa (Austrālija), pirmo reizi piedalījās 2012. gadā, kā arī Nové Hradi. Nīborga (Dānija) pirmo reizi piedalījās 2014. gadā, Nové Zamky (Slovākija) pirmo reizi — 2016. gadā un Herceg Novi (Melnkalne) pirmo reizi — 2018. gadā. Šobrīd aliansē ir jau 17 pasaules Jaunpilis. Joprojām ik pēc diviem gadiem kādā no tām notiek starptautiska konference, kurā dalībnieki piedalās darba sesijās, dalās pieredzē un attīsta kopīgus projektus kultūras, tūrisma, izglītības un jaunatnes iesaistes jomās.

MŪSU JAUNPILS IESTĀŠANĀS ALIANSĒ

2012. gadā tā laika Jaunpils novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere saņēma uzaicinājumu piedalīties samitā un pievienoties Pasaules Jaunpiļu aliansei.

Ielūgumu sūtīja Ņūkāslas pie Tainas (Apvienotā Karaliste) mērs –  Džekija Slešingere (Jackie Slesenger) ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēža Andra Jaunsleina starpniecību.

Jaunpils atsaucās uzaicinājumam. Ligita Gintere tolaik uzsvēra: „Mums ir svarīgi mazo Jaunpili iznest pasaulē, veicināt Jaunpils atpazīstamību. Tā ir lieliska iespēja iegūt papildus pieredzi, veicināt sadarbības saiknes, iesaistīties kopējā aliansē, kas mūs varētu vienot un veicināt sakarus kultūras un tūrisma jomā starp Jaunpiļu cilvēkiem.” Tā brīža Jaunpils novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Vija Zīverte papildināja: “Samits sniegs vērtīgus jaunus kontaktus, sadarbības partnerus nākotnē, ne tikai pašvaldību, bet arī iedzīvotāju starpā. Jaunpilī ir 22 nevalstiskās organizācijas un mūsu iedzīvotāji ir plaši pazīstami ar savu entuziasmu un vēlmi iesaistīties novada attīstībā, popularizēšanā. Šie jaunie kontakti paplašinās apvāršņus.”

KONFERENCE 2025 JAUNPILĪ, LATVIJĀ

2025. gadā šī īpašā Pasaules Jaunpiļu tikšanās pirmo reizi notiks Latvijā — Jaunpilī, pulcējot pārstāvjus no 10 valstīm: Japānas, Šveices, Slovākijas, Apvienotās Karalistes, Beļģijas, Vācijas, Melnkalnes, Čehijas, Dienvidāfrikas un ASV.

Jebkurš Jaunpils un Tukuma novada iedzīvotājs ir laipni aicināts piedalīties darba sesijās, lai diskutētu, dalītos pieredzē un uzklausītu starptautiskus stāstus par četrām konferences tēmām: novecošanos, izglītību, dabu un vidi, kā arī kultūras mantojuma saglabāšanu. Darba sesijas ir atvērtas visiem interesentiem.

00
Dienas
00
Stundas
00
Minūtes
00
Sekundes

09.08. Sestdiena

Diena, kad brīvā gaisotnē svētku ietvaros varēs iepazīties ar viesu delegācijām

JAUNPILS PAGASTA SVĒTKI viduslaiku noskaņās

13:00 – 18:00 Amatnieku un mājražotāju tirgus pils laukumā;

14:00 14:30 Svētku gājiens no Jaunpils vidusskolas līdz pils laukumam (piedalās viesu delegācijas, Jaunpils iestādes, organizācijas un uzņēmumi);

15:00 – Svētku atklāšana.

Iepazīšanās ar viesu delegācijām uz skatuves, lai vietējie iedzīvotāji un svētku apmeklētāji labāk iepazītu mūsu ciemiņus;

15:00 – 17:00 Darbojas delegāciju teltis, kurās katra delegācija prezentē savu valsti.

15:00 – 18:00 Pagasta svētku baudīšana;

Amatnieku un mājražotāju tirgus;

Bruņinieku kaujas pils laukumā;

Viduslaiku tērpu parāde;

Mājdzīvnieki;

Radošas darbnīcas;

Viduslaiku mūzika un dejas;

Parkā izjāde ar zirgiem un piepūšamās atrakcijas bērniem;

Ūdens atrakcijas uz ezera;

21:30 – 22:30 Svētku koncerts pils laukumā, uzstājas latviešu rokgrupa “Dzelzs vilks”;

23:00  – Uguns šovs uz saliņas;

10.08. Svētdiena

10:00-13:00 Darba sesija pieaugušajiem

Tēma: novecošanās – cieņpilna novecošanās, saglabājot aktivitāti, izglītošanos un iesaistīšanos vietējās pašvaldības procesos un attīstībā.

Norises vieta pieaugušajiem: Jaunpils pils lielā zāle.

Moderators: Sue Wilson no Ņūkāslas pie Tainas.

10:00-13:00 Darba sesija jauniešiem

Tēma: vide/daba  – sava ekoloģiskā pēdas nospieduma samazināšana.

Norises vieta jauniešiem: Dabas notikumu dārzs, “Vagas”, Strutelē.

Moderators: Arta Dumbre

11.08. Pirmdiena

14:00 -17:30 Darba sesija pieaugušajiem

Tēma: vide/daba – klimata pārmaiņu radītie izaicinājumi pašvaldībām

(vētras, lietavas, krusa, ugunsgrēki). Kā cīnīties ar sekām?

Norises vieta pieaugušajiem: Jaunpils pils lielā zāle

Moderators: Jeremy Bell

14:00 -17:30 Darba sesija jauniešiem

Tēma: novecošanās – dabas dziedējošais spēks – kā laika pavadīšana ārā

var uzlabot fizisko un mentālo labsajūtu senioriem un,

kā starppaaudžu  aktivitātes dabā var stiprināt attiecības starp jauniešiem

un vecāka gada gājuma cilvēkiem.

Norises vieta jauniešiem: Darba sesija  Kartavkalnos.

Pēc tam orientēšanās Jaunpilī.

Moderatori: Madara Siliņa, Jurģis Kukša, Ilna Anna Ramate

12.08. Otrdiena

11:30 – 16:00 Darba sesija pieaugušajiem

Tēma:  Kultūras mantojums un tā ietekme uz lokālās sabiedrības identitāti un ekonomiku.

Norises vieta pieaugušajiem: Kuldīgas Mākslas nams, 1.stāva zāle, 1905.gada iela 6

11:30 – 16:00 Darba sesija jauniešiem

Tēma:  Jauniešu starptautiskās sadarbības iespējas

izglītībā un kultūrā

Norises vieta jauniešiem: Kuldīgas Jauniešu centrs

Moderatori: Jurģis Kukša, Madara Siliņa, Ilna Anna Ramate

13.08. Trešdiena

9:30-15:30 (ar pusdienu pārtraukumu) Darba sesija pieaugušajiem

Tēma: izglītība – bulings, vardarbība un imigrantu problēma izglītības iestādēs.

Norises vieta pieaugušajiem: Jaunpils skolas zāle;

Moderators: Katarina Hozlarova (Slovākija)

9:30-12:00 Darba sesija jauniešiem

Tēma: izglītība – bulings un vardarbība izglītības iestādēs.

Norises vieta jauniešiem: Jaunpils pagasta bibliotēka;

Moderatori: Jurģis Kukša, Madara Siliņa, Ilna Anna Ramate

Atpūta un piedzīvojumi viduslaiku noskaņās Pils īpašie piedāvājumi

Viduslaiku mielasti

Viduslaiku mielasti

Dodies uz krogu
Kāzas un Svinības

Kāzas un Svinības

Piesaki savas svinības
Pils ekskursijas

Pils ekskursijas

Uzzināt vairāk
Pils muzejs

Pils muzejs

Apmeklē muzeju
Romantiska atpūta

Romantiska atpūta

Izvēlies savu romantiku
Pasākumu klāsts pilī

Pasākumu klāsts pilī

Noorganizē pasākumu

Instagram Ieskaties mūsu Instagram profilā

Seko mums

Tik Tok Veidojam saturu, kas Tev varētu patikt

Seko mums